Facebook Money Making Forum
Registrirajte se odmah sad ! Ako ste već član našeg foruma onda se jednostavno ulogirajte !

Join the forum, it's quick and easy

Facebook Money Making Forum
Registrirajte se odmah sad ! Ako ste već član našeg foruma onda se jednostavno ulogirajte !
Facebook Money Making Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adsense - maksimizacija profita

Go down

Adsense - maksimizacija profita Empty Adsense - maksimizacija profita

Postaj  Admin čet svi 12, 2011 2:28 pm

Sigurno vas je vecina dosta puta na internetu i na nekim black hat i sl. forumima citalo o maksimizaciji profita na Adsensu. Mnogi tvrde kako je najbolje koristi tekstualne oglase u 336x280 ili siroke jedinice veze.

Takodjer mnogi tvrde da je najbolje postaviti adsense sa istom bojom backgrounda kao i stranice.

Ja sam primjerice pokusao danas i jucer koristiti siroke jedinice veze i 336x280 banner sa keywordsima koji su najvise trazeni, kasnije sam mijenjao u vezane za tematiku stranice, i mogu reci da mi to uopste nije povecalo zaradu, nego je drasticno smanjilo istu. Evo moja statistika od danas i statistika od prekjucer!

Procjena današnje zarade: 0,23 €
Broj klikova: 10
eCPM: 0,04
CTR 0,18%
---------------------------------------------
Procjena zarade od prije dva dana: 2,07 €
Broj klikova: 107
eCPM: 0,14
CTR 0,82%

Danas i jucer nisam zaradio ni upola koliko i na dan kada sam koristio 468x60 bannere iznad i ispod postova kojih na dan ima 8 do 12, te banner s desne strane 250x250. S tim sam zaradio 2 eura na jedan dan uz 107 klikova, sto je relativno malo, no ipak vise nego ovih dana kada je malo ko i klikao na oglase.

Ono sto sam primjetio jeste da dosta ljudi privlace banneri Traviana i sl. tematike.

Da vas pitam, kako se vi borite s maksimizacijom dobiti na adsensu? Kakve stranice imate i kakve oglase koristite. Da li su vam pomogli oni savjeti da se koriste jedinice veze i veliki banneri? Imate li jos kakav prijedlog za mene. Stranica je cisto sportskog sadrzaja, fan stranica sa oko 3000 unikatnih do 4000 unikatnih posjeta dnevno i preko 12 hiljada impresija dnevno. Nije da trazim da mi kazete kako da povecam, nego kako da pokusam povecati zaradu?

Kako ste vi napredovali na Adsensu? Ja sam imao jedan account koji mi je kasnije suspendovan iz razloga sto sam imao nepravilne klikove, mada ja nikad nisam klikao niti sam ikad nekoga nagovarao da klika. Dobio sam oko 139 dolara, odnosno 180 maraka, i ovo je drugi put da koristim Adsense. Imam ga pet dana na stranici, od 00:00 ce biti 6. an i imam oko 7,30 eura zarade.

Zapravo: Procjena ukupne zarade 7,17 €

Admin
Admin

Broj postova : 15
Join date : 12.05.2011

https://facebook-money.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.